Gdzie kupić kryptowaluty?

Za sprawą olbrzymich wzrostów kursów rośnie zainteresowanie kryptowalutami. Wielu inwestorów nie posiada jednak pełnej wiedzy czym one tak właściwie są, a tym bardziej gdzie kupić kryptowaluty. Istnieje kilak sposobów nabycia wirtualnej waluty.

Giełda kryptowalut

Głównym miejscem handlu kryptowalutami jest giełda. Dzisiaj na świecie działa już kilkaset giełd, z czego kilkanaście polskich. Poleca się jednak współpracę tylko z największymi i najwyżej cenionymi podmiotami, gdyż ryzyko utraty inwestycji jest wtedy najmniejsze.

Giełda kryptowalut jest odpowiedzią na pytania gdzie kupić kryptowaluty oraz jak je spieniężyć. Jeśli chodzi o sprzedaż bitcoina lub innej kryptowaluty należącej do najpopularniejszych, transakcje można przeprowadzać na jednej z polskich giełd, takich jak BitBay – jest to największa i najbardziej bezpieczna giełda, zarejestrowana w Polsce. Dokonamy na nich zakupu takich walut wirtualnych jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitocin Gold, Litecoin, Etherum, Lisk oraz Game Credits. Handel wszystkimi walutami trwa bez przerwy, dlatego zakupu można dokonać w dowolnym momencie.

Gdzie kupić kryptowaluty o mniejszej popularności?

Na giełdach zarejestrowanych w Polsce zakupić można kilka rodzajów kryptowalut, podczas gdy na dzień dzisiejszy istnieje ich już kilka tysięcy. Inwestycje w mało znane i tanie kryptowaluty mogą być bardzo zyskowne, trzeba jednak pamiętać, że są to również inwestycje o podwyższonym ryzyku. Największy wybór kryptowalut oferują giełdy zagraniczne działające na rynkach całego świata. Warto wymienić tutaj choćby takich gigantów jak Poloniex, BitStamp, Coinbase, czy Kraken. Warto dodać, że często mało popularne kryptowaluty można kupić tylko za Bitcoina. Z kolei Bitcoina kupimy za złotówki na największej i najbezpieczniejszej giełdzie Bitbay.

Wizyta w kantorze

Dla tych, którzy zastanawiają się gdzie kupić kryptowaluty zachowując pełną anonimowość, odpowiedzią jest kantor. Wiele giełd również umożliwia dzisiaj handel bez weryfikacji kotna, jednak poziom anonimowości w kantorach jest nieporównywalnie wyższy. Do wyboru mamy kantory internetowe jak Bitcantor czy CEX oraz stacjonarne jak zlokalizowany w centrum Warszawy Kantor Bitcoin. Do korzystania z kantorów nie zachęcają jednak relatywnie wysokie prowizje za transakcje.